KAMNIČANKE UBRANILE NASLOV PRVAKINJ

Odbojkarice Calcit Volleyja so na tretji finalni tekmi Sportklub prve odbojkarske lige po preobratu še tretjič premagale Novo KBM Branik in se veselile ubranitve naslova državnih prvakinj, sicer pa skupno petega naslova najboljših v državi. Tretje mesto je osvojil SIP Šempeter.

Klemen Brumec

PO PREMORU SE NADALJUJE ZAKLJUČEK DP

Jutri, v četrtek, bosta drugi obračun za tretje mesto odigrala SIP Šempeter in Gen-I Volley, v soboto pa se bo po premoru nadaljeval tudi veliki finale tako v moški kot ženski konkurenci. V ženskem delu z 2:0 v zmagah vodi Calcit Volley, v moškem pa z 1:0 ACH Volley Ljubljana.

FINALNI TEKMI DRŽAVNEGA PRVENSTVA 17. APRILA

OZS je določila termine preostalih tekem finala državnega prvenstva za ženske in moške, prav tako pa tudi obračunov za bronasto odličje. Prvi srečanji bosta 17. aprila, pred tem mora OZS pridobiti le še soglasja nacionalnih zvez za podaljšanje mednarodnih certifikatov tujcem.

PRED PREKINITVIJO ŠE DRUGI TEKMI FINALA

Jutri, v ponedeljek, se bo nadaljeval finale Sportklub prve odbojkarske lige, in sicer se bosta na drugi tekmi pomerila Nova KBM Branik in Calcit Volley. V torek drugi finalni obračun čaka tudi ACH Volley Ljubljano in Merkur Maribor.

CALCIT IN ACH DO PREDNOSTI V FINALU

Po prvih finalnih tekmah Sportklub prve odbojkarske lige sta v prednosti Calcit Volley in ACH Volley Ljubljana. Kamničanke so doma tesno premagale Novo KBM Branik, Ljubljančani pa so bili v gosteh boljši od Merkur Maribora. Nova obračuna sledita v ponedeljek oz. torek.

Allianz Milano

URNAUT IN KOZAMERNIK Z MILANOM DO ZLATA

Slovenska odbojkarska reprezentanta Tine Urnaut in Jan Kozamernik sta zmagovalca evropskega pokala CEV Challenge. Z italijanskim Allianz Milanom sta se v velikem finalu veselila zmage nad turškim moštvom Ziraat Bankasi SK Ankara in osvojila zlato odličje.

CEV

LANA ŠČUKA DO ZMAGE V POKALU CHALLENGE

Slovenska reprezentantka Lana Ščuka je s turško ekipo Sistem9 Yesilyurt osvojila evropski pokal Challenge! Naša sprejemalka, ki je v celoti odigrala obe srečanji proti romunski C.S.M. Volei Albi Blaj, se tako veseli svojega prvega zlatega odličja v evropskih klubskih tekmovanjih.

ZAČENJA SE FINALE DRŽAVNEGA PRVENSTVA

Jutri, v četrtek, ob 18. uri se bo s srečanjem med Calcit Volleyjem in Novo KBM Branik začel veliki finale Sportklub prve odbojkarske lige za sezono 2020/21. Prvi finalni dvoboj v moški konkurenci med Merkur Mariborom in ACH Volleyjem Ljubljano bo v petek.

V FINALU ŠE ACH VOLLEY LJUBLJANA

ACH Volley Ljubljana je na odločili, tretji tekmi premagal Calcit Volley in si tudi v letošnji sezoni zagotovil finale Sportklub prve odbojkarske lige. Državni prvaki zadnjih 16 let bodo za nov naslov igrali z Merkur Mariborom.

ZA NASLOV CALCIT VOLLEY IN NOVA KBM BRANIK

Calcit Volley in Nova KBM Branik sta si s še drugo polfinalno zmago zagotovila finale Sportklub prve odbojkarske lige. Gen-I Volley in SIP Šempeter čaka obračun za tretje mesto. Finale se bo pričel v četrtek, 25. marca.