Odbojkarska zveza Slovenije
Untitled Document

EVROPSKA SERIJA V ODBOJKI NA SNEGU

Začetki evropske serije v odbojki na snegu, CEV European Snow Volleyball Tour, segajo v leto 2017, ko so pod okriljem Evropske odbojkarske zveze CEV v sedmih državah, Turčiji, Švici, Avstriji, Italiji, Sloveniji, Lihtenštajnu in na Češkem, potekali mednarodni turnirji, v okviru serije pa je bil na rekordnih 3.000 metrih nadmorske višine organiziran še turnir v Iranu. Na zaključnem turnirju na Kronplatz sta nastopila tudi Slovenca Tadej Boženk in Danijel Pokeršnik ter osvojila drugo mesto, v evropski razvrstitvi pa sta, tudi na račun zmage pred domačim občinstvom v Kranjski Gori, zasedla visoko tretje mesto.

V drugi sezoni evropske serije CEV European Snow Volleyball Tour je bilo moč spremljati šest turnirjev, prvič tudi v Gruziji. Evropska odbojkarska karavana se je znova ustavila v Sloveniji, na Snežni plaži v Kranjski Gori je nastopilo kar 36 dvojic iz 15 držav. Bernarda Baron in Manica Bulc Bombek sta kot najboljši Slovenki tekmovanje zaključili na 7. mestu.