MERKUR MARIBOR DO PRVE ZMAGE V 2022

V 11. krogu srednjeevropske lige MEVZA sta se na prvi tekmi v letu 2022 srečali ekipi Merkur Maribor in Waldviertel. Zmago s 3:1 (21, -22, 26, 24) je predvsem na krilih izjemnega Ahmeda Ikhbayrija, ki je dosegel kar 35 točk, zabeležila mariborska vrsta.

FIVB, Aleš Oblak

FIVB OBJAVILA NOVE LESTVICE

Mednarodna odbojkarska zveza (FIVB) je objavila najnovejše lestvice. Na njih se slovenska moška reprezentanca nahaja na visokem 8. mestu, ženska izbrana vrsta pa je na 29. mestu. Vidno so v razvrstitvi napredovale tudi mlade slovenske reprezentance.

MERKUR MARIBOR V LIGI MEVZA GOSTI WALDVIERTEL

Odbojkarji Merkur Maribora bodo 3. januarja v 13. krogu srednjeevropske lige MEVZA gostili ekipo iz avstrijskega Zwettla – Union Raiffeisen Waldviertel. Moštvi sta se v 4. krogu že pomerili v Avstriji, Mariborčani so zmagali s 3:1. Merkurjevci zasedajo drugo mesto (2

MEVZA

MLADI SLOVENCI DO DVEH ZLATIH ODLIČIJ

V Mariboru se je zaključilo srednjeevropsko prvenstvo za odbojkarice do 19 let in odbojkarje do 20 let, na katerem sta se zlatega odličja veselili obe slovenski reprezentanci. Dekleta so v velikem finalu s 3:0 premagala Avstrijke, fantje so bili od Avstrijcev boljši s 3:1.

ŠC Draš

OBE SLOVENSKI REPREZENTANCI V FINALU

V Mariboru smo spremljali drugi dan srednjeevropskega prvenstva za odbojkarice do 19 let in odbojkarje do 20 let. Slovenski izbrani vrsti deklet in fantov sta se uvrstili v veliki finale in se bosta jutri borili za zlato odličje.

CEV

ZA MLADIMI ODBOJKARJI PRVI DAN PRVENSTVA

V Mariboru se je zaključil prvi dan srednjeevropskega prvenstva za odbojkarice do 19 let in odbojkarje do 20 let, na katerem se med seboj merijo izbrane vrste Avstrije, Hrvaške, Madžarske in Slovenije.

Alen Hadžić

ZA LOVORIKO ACH VOLLEY IN MERKUR MARIBOR

V Hali Tivoli v Ljubljani so se odbojkarji borili za uvrstitev v veliki finale Pokala Slovenije 2021/22. ACH Volley Ljubljana je bil na prvi polfinalni tekmi s 3:1 boljši od Salonita Anhovo, Merkur Maribor pa si je boj za lovoriko priigral po zmagi s 3:0 nad Calcit Volleyjem.

Alen Hadžić

V FINALU MARIBORČANKE IN KAMNIČANKE

V Hali Tivoli v Ljubljani smo spremljali polfinalni tekmi zaključnega turnirja Pokala Slovenije za sezono 2021/22. V boj za pokalno lovoriko se podajata Nova KBM Branik in Calcit Volley. Mariborčanke so s 3:0 odpravile SIP Šempeter, Kamničanke pa OD Krim.

CEV

CIVITANOVA PREMOČAN TEKMEC ZA MARIBORČANE

Odbojkarji Merkur Maribora so morali v 2. krogu elitne Lige narodov priznati premoč italijanskemu moštvu Cucine Lube Civitanova. Nasprotniki so bili v dvorani Tabor uspešnejši z 0:3 (-18, -16, -24).

CEV

ECZACIBASI TUDI DRUGIČ PREMOČAN

Odbojkarice Calcit Volleyja so na povratni tekmi osmine finala evropskega pokala CEV v gosteh izgubile proti ekipi Eczacibasi Dynavit Istanbul z 0:3 (19, 17, 23). Tudi na prvi tekmi so bile s 3:0 boljše turške odbojkarice, ki so se tako uvrstile v četrtfinale.