V MURSKI SOBOTI SE ZAČENJA ZARES

MEVZABeachVolleyU18: V Murski Soboti bo ta vikend nastopilo 19 ekip pri fantih in 17 ekip pri dekletih.

FIVB

SLOVENSKE DVOJICE OBSTALE V KVALIFIKCIJAH

Nobeni izmed slovenskih ženskih dvojic se ni uspelo prebiti na glavni del turnirja FIVB Beach Volleyball World Tour 2 Star v kitajskem Nantongu. Svoje tekmovanje pa sta v kvalifikacijah turnirja s 4 zvezdicami v Ostravi zaključila tudi Nejc Zemljak in Jan Pokeršnik.

CEV

SLOVENKE DO IZJEMNE ZMAGE NAD GRKINJAMI

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je na drugi tekmi evropske lige vknjižila še drugo zmago. Potem, ko so naša dekleta v prvem krogu slavila nad Estonijo, so bila tokrat v gosteh uspešnejša še od Grčije. Obračun v Korintu se je zaključil z rezultatom 3:0 (-19, -24, -21)

OZS

EUROVOLLEY KARAVANA TOKRAT NA DOLENJSKEM

Z našima nekdanjima reprezentantoma Miho Plotom in Danijelom Konciljo, dobitnikoma srebra z evropskega prvenstva 2015, smo obiskali Osnovno šolo Žužemberk in Osnovno šolo Bršljin v Novem mestu.

OK Hoče

PRI DEČKIH PRVAKI ŽUŽEMBERČANI

V nedeljo, 26. maja, se je v VŠD v Hočah odvilo sklepno dejanje dečkov v sezoni 2018/2019. Hoče so gostile finalni turnir, na katerem so se zbrale štiri najboljše ekipe v Sloveniji. OK Hoče, OK Maribor SGD Strdin, OK KEKOOprema Žuženberk ter OK Salonit Anhovo.

GIULIANI ZA ZDAJ ZELO ZADOVOLJEN

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je v Kranjski Gori začela s tretjim tednom priprav na letošnjo sezono, ki jo bodo naši fantje s turnirjem FIVB Challenger Cup odprli 3. julija v Ljubljani. Selektor izbrane vrste, Alberto Giuliani, je s prvimi treningi zelo zadovoljen.

ŽOK Braslovče

FORMISKE PRVAKINJE MED STAREJŠIMI DEKLICAMI

V nedeljo, 26. 5. 2019, se je v Braslovčah odvijal finalni turnir za starejše deklice v sezoni 2018/2019, na katerega sta se, kot prvouvrščeni s polfinalnih turnirjev, uvrstili ekipi Braslovče in Formula Formis I, kot drugouvrščeni pa ekipi Nova KBM Branik I in Vital Ljubljana.

Simona Markovič

VSE V ZNAMENJU EUROVOLLEY-JA

Evropsko prvenstvo v odbojki za moške se nezadržno približuje in promocija dogodka je v polnem teku. Da bi to pomembno tekmovanje, ki ga bo septembra gostila tudi Ljubljana, približali najmlajšim, je Odbojkarska zveza Slovenije v tem tednu pričela s projektom EuroVolley Tour.

FIVB

JANČARJEVA IN KOTNIKOVA NA KONCU ČETRTI

Slovenski odbojkarici na mivki Tjaša Jančar in Tjaša Kotnik sta na turnirju svetovne serije na Filipinih osvojili nehvaležno 4. mesto. Sta pa v Boracayju do uspeha kariere prišli drugi slovenski predstavnici, Katarina Fabjan in Klara Kregar, ki sta osvojili 9. mesto.

OK SIP Šempeter

ROGOŽANKE PRVAKINJE V MINI ODBOJKI

Odbojkarice Formule Formis so slovenske prvakinje v mini odbojki. Mlade Rogožanke so bile v velikem finalu državnega prvenstva v Šempetru uspešnejše od ekipe SIP Šempeter, tretje mesto so osvojile Braslovče.