Odbojkarska zveza Slovenije

CEV

KAMNIČANKE BOLJŠE V ZLATEM NIZU

Odbojkarice Calcit Volleyja so v povratni tekmi 1. kroga pokala Challenge v Kladnu izgubile proti ekipi PVK Olymp Praga z 1:3 (20, -16, -20, -20), a jih je v drugi krog popeljala zmaga v zlatem nizu, ki so ga slovenske predstavnice dobile s 15:11.

Preberi več
Aleš Oblak

ACH VOLLEY DANES PO ŠE EN RUSKI SKALP

Slovenski prvaki so se v nedeljo popoldne odpravili na dolgo pot v Sibirijo. Čeprav so misli optimistične, pa opozarjajo, da je tekma s Kuzbassom že pozabljena in da se zdaj osredotočajo le na nov obračun.

Preberi več
Aleš Oblak

SLOVENKE V EUROLEAGUE PROTI ESTONIJI IN BIH

Slovenska ženska vrsta bo v prihodnjem letu nastopila v srebrni evropski ligi, konec avgusta pa naša dekleta čakajo kvalifikacije za EuroVolley 2021. Naša dekleta so že dobila svoje v srebrni evropski ligi, skozi katero si bodo skušale zagotoviti uvrstitev v zlato ligo.

Preberi več
Aleš Oblak

LETO KONČATI Z DVEMA ZMAGAMA

V soboto so odbojkarice Calcit Volleyja v dvanajstih dneh še tretjič ostale praznih rok, njihova edina zmaga v tem obdobju pa je bila v prvem krogu pokala Challenge, ko so doma s 3:1 (-18, 23, 28, 18) premagale PVK Olymp iz Prage.

Preberi več
Aleš Fevžer

ODBOJKARSKA REPREZENTANCA EKIPA LETA 2019

Društvo športnih novinarjev Slovenije je na prireditvi Športnik leta podelilo nagrade najboljšim slovenskim športnikom leta 2019. Za najboljšo ekipo je bila z veliko večino glasov športnih novinarjev izbrana moška odbojkarska reprezentanca.

Preberi več
CEV

PORTUGALCI SO BILI TOKRAT PREMOČNI

Na povratni tekmi prvega kroga pokala Challenge so odbojkarji Calcit Volleyja izgubili proti Sportingu z 0:3 (-18, -17, -22) in nato s portugalskim moštvom odigrali še zlati. Tudi slednjega so dobili gostitelji (15:8) in se veselili uvrstitve v 2. krog.

Preberi več
CEV

FAKEL NOVY URENGOY - ACH VOLLEY LJUBLJANA 3:1

Odbojkarji ACH Volleyja Ljubljana so v Novem Urengoju odigrali tretjo tekmo skupinskega dela Lige prvakov. Po obetavnem začetku in dobljenem nizu so nato popustili in gostitelji so se s 3:1 veselili še druge letošnje zmage v najelitnejšem odbojkarskem tekmovanju.

Preberi več
Aleš Oblak

ČRNUČE - SALONIT ANHOVO 2:3

V 12. krogu 1. DOL za moške so Črnuče gostile Salonit Anhovo iz Kanala. Favorizirani gostje so šele v zaključku petega niza strli odpor domačih in osvojili dve točki. Črnuče : Salonit Anhovo 2:3 (15:25, 25:23, 25:16, 19:25, 13:15).

Preberi več
Klemen Brumec

DVA NIZA BOSTA DOVOLJ ZA DRUGI KROG

V prvi tekmi prvega kroga pokala Challenge so odbojkarji Calcit Volleyja pred svojimi navijači premagali neugodno portugalsko ekipo Sporting iz Lizbone s 3:1 (18, 15, -23, 20). Vendar je bil to le prvi polčas medsebojnega dvoboja, drugi, veliko težji jih čaka v torek.

Preberi več
Matic Eržen

ODBOJKARJI V FORMI PRED ZBOROM

Slovenski reprezentanti se bodo že čez dobrih deset dni zbrali na pripravah na kvalifikacije za olimpijske igre, v klubskih dresih pa, tako kot tudi dekleta, še naprej kažejo dobro formo. Selektorja Alberta Giulianija za zdaj še najbolj skrbi poškodba gležnja Gregorja Ropreta.