Poljaki za odtenek boljši nasprotniki

objavljeno dne: 04.01.2018

Slovenska moška kadetska reprezentanca je morala na uvodni tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo, ki potekajo v ruski Anapi, priznati premoč Poljski. Tekmeci so bili boljši s 3:1 (17, -22, 21, 21).

Slovenija: Šen 13, Hafner, Novak, Ibrišimović 1, Rozman, Možič 18, Bračko, Glinšek 9, Stožir 4, Herodež 5, Ramšak 1, Založnik 11.

Poljska: Walczak, Slawinski 2, Roque de Oliveira 24, Strulak 6, Trojanski 13, Klat, Kramczynski 2, Czerwinski 16, Nowakowski 1, Urbanowicz, Nowowsiak, Cichosz 5.

Nekoliko boljši začetek srečanja je uspel odbojkarjem Poljske, ki so povedli s 3:1 in 6:3 ter razliko treh točk ohranili do prvega tehničnega odmora. Slabši sprejem naše vrste in dobri protinapadi, ob tem pa še nekaj napak varovancev Iztoka Kšele so tekmece popeljali do še večjega naskoka, na 12:7. Po treh zaporednih točkah Slovenije je poljska klop posegla po prekinitvi, tekmeci so se zbrali in prišli do vodstva s 14:10 in 16:12. V nadaljevanju niza so še naprej uspešno zaustavljali napade naših fantov in si priigrali neulovljivo prednost ter niz dobili prepričljivo, s 25:17.

Po izenačenem uvodu v drugi niz, v katerem sta ekipi vse do prvega tehničnega odmora izmenično nizali točke, Poljska pa je vodila z 8:7, so z dvema zaporednima točkama v ospredje prešli naši odbojkarji, ki so nato povedli z 12:10 in 14:12. Z borbeno igro v obrambi in zaključki v protinapadih je prednost naše vrste narasla na štiri točke. Slovenci so razliko ohranjali tudi v nadaljevanju in v končnico niza vstopili pri 20:16. Po vodstvu z 21:16 je sledil niz točk Poljakov, ki so se povsem približali (22:21), a so se naši odbojkarji le zbrali in dosegli točki za 23:21 in 24:22 ter se veselili zmage s 25:22.

V tretjem nizu smo znova spremljali izenačen začetek, le da so tokrat ritem igre narekovali Slovenci, ki so vodili še s 6:5, nato pa so Poljaki izkoristili nezbranost naših igralcev, nanizali kar pet zaporednih točk in se prebili v ospredje. Razmerje moči se nato ni spremenilo, saj so tekmeci ves čas ohranjali razliko in našim odbojkarjem niso dopustili, da se približajo. Niz se je končal pri 25:21.

Na začetku četrtega niza so imeli več pobude poljski odbojkarji, ki so povedli s 4:3 in hitro tudi s 7:3. Borbeni Slovenci se niso predali in so v nadaljevanju že skoraj izničili prednost (6:8), a je zatem sledila nova poljska serija in vodstvo z 12:7. Kšela je poizkusil s prekinitvijo, po kateri se je razlika skoraj povsem stopila, a so na drugi tehnični odmor Poljaki odšli pri 16:13. Z dobro igro so naši fantje prišli na le točko zaostanka (18:19), nato pa so bili tekmeci bolj zbrani in so povedli z 21:18. Moštvi sta bili zopet praktično poravnani na 22:21, žal pa so sledile tri zaporedne točke Poljakov za zmago s 25:21.