ACH Volley Ljubljana - Bystrina Nitra 3:2

objavljeno dne: 30.12.2017

Na zadnji tekmi v letu 2017 so odbojkarji ACH Volleyja Ljubljana zaigrali na domačih tleh, v pokalu MEVZA, proti klubu Bystrina Nitra. Začetek ni bil bleščeč, so pa gostitelji v drugem delu tekme pokazali karakter na igrišču in si priigrali zmago s 3:2 (-14, -21, 25, 17, 5).

Pokal MEVZA, Hala Tivoli, 30. december 2017, 60 gledalcev, 1. sodnik: Isajlović Siniša (AUT), 2. Sodnik: Milinović Miroslav (CRO).

ACH Volley Ljubljana: Flajs, Đirlić (6), Babkov (13), Kovačič, Purić (5), Pavlović (9), Satler (7), Pleško (11), Brulec (2), Planinc, Kök, Mihajlović (13), Pokeršnik (3).

Bystrina Nitra: Rehak (9), Wawrzynczyk (18), Menner (13), Hupka, Zatko, Porubsky (3), Kašper, Mačuha (11), Szazvai, Hornik (9), Malina, Kostolani (7).

Ni se začelo po željah gostiteljev, saj so si do prvega tehničnega odmora nabrali zaostanek 4 točk (4:8). Slovaki niso popuščali in vodstvo predvsem zaradi napak Ljubljančanov še povišali (11:18). Tudi v nadaljevanju zmaji niso našli pravega odgovora na napad tekmecev in izgubili prvi niz precej gladko z rezultatom 14:25.

Tako kot v prvem so si tudi v drugem nizu Slovaki priigrali prednost 4 točk (6:10). Tokrat so bili slovenski prvaki dovolj zbrani, da  so se približali (10:11), vendar so z dobrim začetnim udarcem in učinkovitim napadom gostje do drugega tehničnega odmora ponovno pobegnili, tokrat za 5 točk (11:16). Domačini so se trudili najti priključek (19:22), a v končnici so Slovaki zadržali vodstvo in povedli z 2:0 (21:25).

V tretjem nizu so zmaji le našli svojo igro in z nekaj uspešnimi akcijami Mihajlovića in Pleška povedli s 13:8. Odbojkarji Bystrine Nitre se niso dali in se uspeli približati na točko zaostanka (19:18), vendar sta v napadu Ljubljančanov bila dovolj zbrana Babkov in Purić. Slednji je z blokom domačinom tudi zagotovil 23. točko (23:21), Mihajlović pa je našel luknjo v obrambi nasprotnikov in tako so imeli zmaji 2 priložnosti za zmanjšanje zaostanka z 1:2 v nizih. Žal ju niso uspeli takoj izkoristiti (24:24), so pa zato s servisom Pavlovića le zaključili niz z rezultatom 27:25.

Domačini so prepričljivo odprli četrti niz (12:3), enako prednost pa so obdržali tudi do drugega tehničnega odmora (16:7). To so le še povečevali, Babkov je pridobil 19. točko za gostitelje (19:9) in oranžni zmaji so si priborili neubranljivo prednost v 4. nizu, ki ga je zapečatil Satler v dvoboju pri mreži.

V petem nizu so po bombi Mihajlovića in bloku Pleška zmaji hitro pridobili prednost (6:2). Tudi v nadaljevanju so zmaji povsem nadvladali (10:3) in le pokazali svoje prave barve ter zaključili zadnje srečanje v letu 2017 z rezultatom 15:5.

Zoran Kedačič, trener ACH Volleyja Ljubljana: ''Predvsem mi ni bil všeč pristop, s katerim so igralci stopili danes na igrišče. Tekmo se mora odigrati korektno in profesionalno ne glede na to, kateri dan v letu je. Čestital bi igralcem s klopi, ki so prikazali vrhunsko igro danes in s pravo energijo rešili tekmo. Za prva dva niza pa brez komentarja.''

Marek Kardoš, trener Nitre: ''Dobro smo odigrali prva dva niza, nato pa nismo znali zaustaviti izkušenega Pleška. Žal se nam ni izšlo, vendar na splošno moram biti zadovoljen s tekmo.''

avtor: Zala Fendre