Ljubljana - GEN-I Volley 1:3

objavljeno dne: 02.12.2017

Odbojkarice Ljubljane so v 9. krogu 1. DOL gostile ekipo GEN-I Volley in izgubile z rezultatom 1:3 (23, -9, -16, -15).

Prvi niz so odločnejše krenile igralke Ljubljane, ki so povedle s 4:0. Z asom Pečanove so vodstvo še povečale na 6:1. Na prvi tehnični odmor so Ljubljančanke odšle z 8:3 in na drugega s 16:13. Kasneje so še bolj stopile na plin in vodstvo povečale na 23:16, a se Goričanke niso predale ter se v zaključku približale le na točko. A ostalo je le pri tem, Ljubljana je izkoristila drugo set žogo in zmagala prvi niz s 25:23.

V drugem nizu Ljubljančanke niso pokazale nobenega upora. Z dobrimi servisi so jih Goričanke oddaljile od mreže in uspele so dobiti le 9 točk. Niz se je zaključil s 9:25.

V začetku tretjega niza smo bili priča izenačeni borbi, ekipi sta izmenično dosegali točke. A le do prvega tehničnega odmora (6:8). Po njem so domačinke slabše sprejemale, kar so gostiteljice izkoristile, saj vodstva niso izpustile do konca niza, ki se je končal s 16:25.

Podobno kot tretji niz je potekal četrti niz. GEN-I Volley si je ustvaril prednost, ki je ni zapravil. Domačinke so se jim trudile približati, a ni šlo. Goričanke so zmagale četrti niz s 15:25 ter na koncu slavile z rezultatom 1:3.

avtor: Ljubljana