Kema Puconci - Formula Formis 1:3

objavljeno dne: 11.11.2017

Na tekmi šestega kroga 1. DOL za ženske je domača ekipa Kema Puconci, z 1:3 (-12, 21, -22, -17) izgubila proti ekipi Formula Formis. Za igralke Formule Formis je bila to peta zmaga letos, za igralke Keme pa četrti poraz.

Zelena dvorana Puconci, 11. november 2017, 100 gledalcev, sodnika: Seifried in Mesarič

Kema Puconci: Kovač Šarčevič Zarja, Svetanič Nuša, Kuhar Nika, Vinkovič Dona 7, Ajnihar Angelina 2, Škraban Iva 16, Oletič Diana 4, Pintarič Adela 6, Šadl Tasia, Kovač Nina 16, L Mikl Veronika, L Gjergjek Tina, Proševa Lucija

Formula Formis: Pehnec Ana 6, Sešel Ana, Ertl Anja, Vrbanc Valentina 14, Tupikina Hanna 15, Bavdavž Teja 2, L Pajnik Lina, Bukovec Špela, Zdovc Šporer Žana, Kotnik Nina 18, Pravdič Pia, Eržen Darja 15, Štern Ana

Prvi niz so na servisu začele domače igralke in povedle. Prvi odmor je bil na zahtevo gostujočega trenerja na začetku prvega niza, ko so domačinke povedle s 3:1.  Gostujoče igralke so se pobrale in prišle do vodstva 5:6, ko je prvi odmor zahteval tudi domači trener. Na prvi tehnični odmor so se igralke Keme odpravile s točko zaostanka. Domače igralke so nato izid izenačile, vendar so igralke Formisa dobivale prednost, ko je pri izidu 9:14 domači trener vzel drugi odmor. Ob drugem tehničnem odmoru je bil rezultat 9:16. Prvi niz se je končal v prid gostujoče ekipe z rezultatom 12:25.

V drugem nizu so se na prvi tehnični odmor igralke Keme odpravile z dvema točkama zaostanka. Po odmoru so domačinke dobile dve zaporedni točki in izid izenačile. Sledil je niz treh zaporednih točk gostov, ko je domači trener pri izidu 8:11 zahteval odmor. Igralke Keme so se približale na točko zaostanka. Izid so izenačile na 13:13, ko je gostujoči trener zahteval odmor.  Kema je prišla v vodstvo in se s točko prednosti odpravila na drugi tehnični odmor. Dve zaporedni točki na servisu in vodstvo 18:15 je bilo dovolj, da je gostujoči trener znova zahteval odmor. Sledilo je izmenjavanje točk, ko je pri 21:19 odmor zahteval domači trener. Obrestoval se mu je, saj so domače igralke drugi niz dobile s štirimi točkami prednosti z rezultatom 25:21.

Tretji niz se je začel s tremi zaporednimi točkami gostij, ko je domači trener zahteval odmor po katerem so zaporedje treh točk dobile domače igralke. Z rezultatom 3:3 je niz zaporedja prekinil gostujoči trener, ko je zahteval odmor. Sledilo je izmenjavanje točk in ob prvem tehničnem odmoru vodstvo ekipe Formula Formis z 6:8. V enakem ritmu sta ekipi nadaljevali do rezultata 14:14, ko je gostujoči trener Kamnik zahteval odmor. Ob drugem tehničnem odmoru so domačinke iz Puconec zaostajale za točko. Po koncu odmora so domače igralke prišle spet do izenačenja in kratkega vodstva, ko je spet sledila serija izmenjanih točk in vodstvo gostij z 20:18. Tretji niz se je končal z rezultatom 22:25 za igralke Formula Formisa.

Tudi v četrtem nizu je do rezultata 4:4 sledilo izmenjavanje točk, ko je gostujoča ekipa prišla do serije štirih zaporednih točk in se odpravila na prvi tehnični odmor z vodstvom 4:8. Dobili so še dve zaporedni točki, ko je domači trener pri rezultatu 4:10 zahteval odmor. Na drugi tehnični odmor so se igralke Formisa odpravile z devetimi točkami prednosti, z rezultatom 7:16.  Četrti niz je dobila gostujoča ekipa Formula Formis z rezultatom 17:25 in s tem tudi tekmo, ki se je končala z rezultatom 1:3.

IZJAVE:

Kamnik Matevž, trener Formula Formis: »Glede na to, da se igralke danes taktike niso držale, kot je bilo dogovorjeno pred samo tekmo, ne morem biti povsem zadovoljen in tudi igralke same niso zadovoljene. Res pa, da je bilo po sredini tekmi, ki smo jo dobili proti državnim podprvakinjam, danes težko spet igrati, kar sem večkrat ponovil skozi teden.«

Lenarčič Sebastjan, trener Kema Puconci: »Najprej bi čestital ekipi Formisa, dejansko smo padli na sprejemu. V prvem nizu smo bili tekmecem konkurenčni do prvega tehničnega odmora, ko je sprejem funkcioniral, ko je vse funkcioniralo. Nato pa je prišlo do razlike in prvi niz smo izgubili za 13 točk. V drugem in tretjem nizu smo držali kar hiter sprejem, posledično smo jim lahko parirali, kljub temu, da ima Formis močno ekipo.«

avtor: Aleš Novak