Morganova in Lovšinova deveti na EP U20

objavljeno dne: 09.09.2017

Slovenski odbojkarici na mivki Špela Morgan in Tajda Lovšin sta na evropskem prvenstvu do 20 let v italijanskem Vulcanu osvojili deveto mesto. Črtomir Bošnjak in Nejc Marovt se nista uspela uvrstiti med najboljših 24 dvojic.

Slovenski odbojkarji na mivki so zelo dobro začeli z nastopi na evropskem prvenstvu do 20 let v Italiji. Črtomir Bošnjak in Nejc Marovt sta za uvod, z 21:19 in 22:20, premagala Turka Ozdemirja in Cebecija, Špela Morgan in Tajda Lovšin pa sta bili na prvi tekmi, z 21:13 in 21:15, boljši od Slovakinj Magdinove/Erteltove.

Morganov in Lovšinova sta v nadaljevanju skupinskega dela prišli še do dveh zmag in se veselili prvega mesta v skupini in neposredne uvrstitve med najboljših 16 ekip na prvenstvu. Najprej sta bili, z 21:18, 18:21 in 15:10, uspešnejši od Nizozemk Van Drielove in Stamove, z 2:1 (17-21, 21-19, 15-10) pa sta bili boljši od Švedinj Anderssonove.

V boju za uvrstitev med najboljših osem ekip sta Slovenki naleteli na kasnejši prvakinji, Rusinji Voronino in Bocharovo, ki sta jima morali priznati premoč z 21:13 in 21:16.

Bošnjak in Marovt sta na drugi tekmi v skupini izgubila z Italijanoma Windischem in Cappion (21:15 in 21:17), nato pa sta bila od njiju boljša še Norvežana Thelle in Ruud, in sicer z 28:26 in 21:9. Slovenca sta v svoji skupini tako dobila eno, izgubila pa dve tekmi, a se kljub zmagi nista prebila med najboljših 24 parov in sta s prvenstvom, žal, zaključila.