nov uporabnik
zapomni si

HAOK Mladost - Nova KBM Branik 2:3

objavljeno dne: 12.03.2017

Odbojkarice Nove KBM Branika po petih setih, z 2:3 (24:26, 25:19, 15:25, 27:25, 5:15) premagale domačo HAOK Mladost in tako osvojile 3. mesto v srednjeevropski ligi.

HAOK Mladost: Matić (L), Bečić, Vukasovič, Butigan, Josipović 2, Štimac 1, Luketić 19, Kulič 11, Lada, Božič 6, Sarjanovič (L), Strunjak 9, Vrbanc 14. Trener: Saša Ivaniševič

Nova KBM Branik: Mlakar 20, Blagne 10, Košenina, Kaučič 1, Vovk, Najdič, Milosavljevič (C), Planinšec 20, Sobočan 10, Jerala, Pintar 12, Koskelo (L). Trener: Bruno Najdič

Na tekmi za 3. mesto so se odbojkarice Nove KBM Branika pomerile z gostiteljicami zaključnega turnirja, Mladostjo iz Zagreba. Tekmo so bolje začele domače odbojkarice, ki so na prvi tehnični odmor odšle s prednostjo z 8:6. Mariborske odbojkarice so tudi po drugem tehničnem odmoru zaostajale za dve točki (14:16) in čakala nas je zanimiva končnica uvodnega niza, v kateri so goste po dveh blokih Pintarjeve povedle s 23:22. Bankirke vodstva več niso izpustile iz rok in po asu Pintarjeve dobile uvodni niz s 26:24.

Tudi drugi niz so bolje začele domačinke, ki so po asu Kulićeve povedle s 5:2. Mariborčanke so ujele priključek po bloku Planinšeceve (9:10), a so prednost po drugem tehničnem odmoru držale zagrebške odbojkarice (16:14). Domačinke so po asu Luketićeve pobegnile na šest točk prednosti (21:15), ki je Mariborčanke niso uspele izničiti. Drgui niz je tako pripadel Mladosti. Rezultat 25:19.

Po začetnem vodstvu domačink s 3:0 v tretjem nizu so Mariborčanke odgovorile s šestimi zaporednimi točkami in si do prvega tehničnega odmora priigrale prednost z 8:5. V nadaljevanju so si Štajerke po zaslugi odličnih servisov Pintarjev priigrale kar deset točk prednosti (17:7), kar je zadoščalo za osvojitev tretjega niza s 25:15.

Četrti niz so mariborske odbojkarice odprle fantastično in po zaslugi odlične igre v bloku povedle s 7:2. Domačinke so v nadaljevanju zaigrale bolje inposkrbele za popoln preobrat in se prebile v ospredje (19:17). V dramatični končnici so Zagrebčanke izkoristile svojo četrto zaključno žogo, niz dobile s 27:25 ter izsilile odločilni tie-break.

Peti set so Mariborčanke začele odločno in po zaslugi razpoloženih Pintarjeve in Planinšeceve hitro povedle s 4:0 ter prednost držale tudi ob menjavi strani (8:3). Razlika se je v nadaljevanju le še večala, peti niz pa je tako pripadel mariborskim odbojkaricam (15:5), ki so se veselile bronastega odličja.

avtor: PR Volley Branik