športni koledar | športna vadba | tekaški forum | odbojka | e-izkaznica | športni center | beachmaster | pišite nam
Odbojka
nov uporabnik
zapomni si
 
 
 
 
 
novica
 
0

Prvačani so si v Zagrebu priigrali prednost

03.02.2010

Zagreb, 03. februarja (STA) - Odbojkarji Ekipe Marchiola Vodi so v prvi tekmi osmine finala pokala challenge v Zagrebu premagali Mladost s 3:2 (23, -20, -25, 20, 10).
Dom odbojke Bojan Stranić, gledalcev 800, sodnika: Mestdagh (Belgija), Michelinakis (Grčija).
Mladost: Žukovski, Sabljak, Galić, Ivanišević, Colić, Raić, Nojić, Sarčević, Mirkovič, Knežević, Mihalj.
Ekipa Marchiol Vodi: Basaneže, Gjorgjevski, Koncilija, B. Krivec, Orel, Bregant, Čabarkapa, L. Krivec, Pepić Sirk.
Odbojkarji Marchiola so v Zagrebu pripravili presenečenje. Po ogorčenem boju so premagali hrvaške prvake in trenutno vodilne v srednjeevropski ligi, igralce zagrebške Mladosti. Dvoboj je bil izredno zanimiv, poln preobratov, predvsem pa razburljiv in negotov do konca. Od samega začetka se je videlo, da sta ekipi približno enake kakovosti. Gostujoči trener Mijo Vukovič je dobro pripravil svoje igralce, nasvete je dobil tudi pri slovenskih klubih, ki nastopata v srednjeevropski ligi.
Očitno so bile informacije dobrodošle, saj so Prvačani tekmo odlično začeli. V uvodnem nizu so nadzorovali položaj, čeprav niso imeli večje prednosti od treh točk, pa so dokaj zanesljivo prišli do vodstva z 1:0. A v nadaljevanju so pobudo prevzeli Hrvati in tekma je bila kmalu spet na začetku.
Višek izenačenosti je pomenil tretji niz. V njem so gostitelji vodili s 6:2, pa pozneje 18:15, toda Primorci so jih ujeli. A povesti jim ni uspelo. Po izenačenju na 22. točki, so Zagrebčani prišli do dveh zaključnih žog, vendar so se tekmeci krčevito borili. Ubranili so tri zaključne žoge, četrte jim ni uspelo.
Toda to jih ni vzelo poguma. Zaigrali so še bolje, posledica tega je neprestana prednost v četrtem nizu. Domači so jih sicer do drugega tehničnega odmora še uspešno lovili, nato pa so gostje prišli do občutnejše prednosti (23:19), ki jim je zadostovala za "tie break".
Vse, kar so v njem domači storili, je bilo vodstvo 3:1. Nato pa so Prvačani vknjižili pet točk zapored, ob tehničnem odmoru so vodili z 8:4. Do konca pa so prednost le povečali, po 132 minutah igre prišli do zmage in s tem prednosti pred povratno tekmo, ki bo naslednji teden v Novi Gorici.
avtor: STA
foto: Rok Magajne
 
 
POŠLJI NOVICO
 
 
KOMENTARJI OBISKOVALCEV
 
 
uporabnik
geslo
zapomni si
nova prijava
ste pozabili geslo?
 
 
komentarji obiskovalcev