Matic Eržen

LEGENDA JE NAZAJ

Poleti je padla odločitev, da se želi posvetiti študiju. Decembra smo se mu na tekmi Ligi prvakov v Tivoliju zahvalili za neverjetnih 16 sezon v oranžnem dresu, več kot pol od tega jih je preživel v vlogi vzornega kapetana.

PRVA TEKMA FINALA LJUBLJANČANOM

Na prvi finalni tekmi za naslov državnega prvaka sta se v Hali Tivoli pomerila stara znanca – ACH Volley Ljubljana in Calcit Volley. Za izrazitega favorita veljajo Ljubljančani, a Kamničani so pokazali, da ne bodo poceni prodali svoje kože. Domači so slavili tesno, s 3:2.

JUTRI UVOD V FINALNO SERIJO

Prva tekma petega zaporednega finala med ACH Volleyjem Ljubljana in Calcit Volleyjem se bo pričela jutri, v sredo, 10. aprila, ob 18. uri v dvorani Tivoli.

Borut Jurca, OK Salonit Anhovo - Kanal

SALONIT ANHOVO NAMUČIL PRVAKE

Na prvi tekmi ½ finala DP za moške sta se srečali ekipi Salonit Anhovo in ACH Volley. Z rezultatom 2:3 (23, -16, -15, 22, -12) so bili uspešnejši gostje iz Ljubljane.

MEVZA

ACH VOLLEYJU ŠE DEVETI NASLOV

V finalu srednjeevropskega pokala sta se pomerila najboljša avstrijska in slovenska kluba. Prepričljivo pa so s 3:0 (-17, -23, -15) naslov osvojili slovenski prvaki, ki so tako že devetič osvojili pokal MEVZA!

SLOVENSKI DERBI LJUBLJANČANOM

Na zaključnem turnirju v Pliberku sta se v polfinalu pomerila oba slovenska predstavnika v srednjeevropski ligi. Še tretjič to sezono so odbojkarji ACH Volleyja Ljubljana slavili nad Calcit Volleyjem in bodo v finalu igrali z Dobljani, Kamničani se podajajo v boj za 3. mesto.

V MEVZI NI PROSTORA ZA MEVŽE

Ta konec tedna se odbojkarji ACH Volleyja Ljubljana odpravljajo v Pliberk na zaključni turnir srednjeevropskega pokala. Ni skrivnost, da je osvojitev naslova eden izmed ciljev sezone, vendar najprej si bo potrebno pridobiti vstopnico za finale.

PORAZ ZA SLOVO OD LIGE PRVAKOV

Na zadnji tekmi Lige prvakov je v Tivoliju pri oranžnih zmajih gostoval Chaumont. Francozi so pokazali, zakaj se potegujejo za mesto v četrtfinalu in slavili s 3:1 (-17, 23, -15, -16) v nizih.

GORIČANKE PO FINALE, ACH VOLLEY ŠE ZADNJIČ

Odbojkarice Gen-i Volleyja danes, ob 18. uri, v Novi Gorici, čaka pomembna tekma polfinala evropskega pokala Challenge proti turški ekipi Aydin BBSK. Odbojkarji ACH Volleyja Ljubljana se bodo prav tako ob 18. uri, z obračunom proti Chaumontu, poslovili od Lige prvakov.

CEV

ACH VOLLEY LJUBLJANA - MLADOST ZAGREB 3:0

Odbojkarji ACH Volleyja Ljubljana so se v zadnjem krogu srednjeevropske lige pomerili z zagrebško Mladostjo. Tekma ni odločala o ničemer, saj so slovenski prvaki z zmago s 3:0 le potrdili prvo mesto na lestvici, Zagrebčani pa so že pred tem ostali brez možnosti za finale.