ZNANI VSI POLFINALISTI DRŽAVNEGA PRVENSTVA

Znani so vsi polfinalisti Sportklub prve odbojkarske lige. Nosilci četrtfinalnih parov so po uspehu v gosteh napredovanje med najboljše štiri ekipe potrdili z zmago na domačem igrišču. Polfinale se bo pričel 18. marca.

ZNANI POLFINALNI PARI DRŽAVNEGA PRVENSTVA

Potem ko so nosilke četrtfinalnih parov v Sportklub prvi odbojkarski ligi zmagale že v gosteh, so tokrat napredovanje med najboljše štiri ekipe potrdile doma. Polfinalna para deklet sta Calcit Volley – Gen-I Volley in Nova KBM Branik – SIP Šempeter.

NOSILCI LAHKO DOMA POTRDIJO POLFINALE

Sportklub prva odbojkarska liga se bo jutri, v soboto, nadaljevala s povratnimi četrtfinalnimi obračuni, po katerih bi nosilci dvobojev že lahko napredovali v polfinale. Na prvih srečanjih so namreč vsi favoriti potrdili svoj primat in v nizu na dve zmagi povedli z 1:0.

ZAČENJA SE TUDI 2. DOL

Jutri, v soboto, se bo s tekmami 1. kroga začela tudi druga državna odbojkarska liga tako v moški kot ženski konkurenci, ki bo letos potekala po enokrožnem sistemu.

CALCIT IN BRANIK DO ZMAGE PO IZGUBLJENEM NIZU

Na prvih četrtfinalnih obračunih ženskega dela Sportklub prve odbojkarske lige sta Calcit Volley in Nova KBM Branik na gostovanju pri Ankaranu oz. Luki Koper izgubila uvodni niz, a na koncu vseeno prišla do zanesljive zmage. SIP Šempeter je pri OD Krimu slavil brez oddanega niza.

NA PRVIH TEKMAH BREZ PRESENEČENJA

Na prvih četrtfinalnih obračunih moškega dela Sportklub prve odbojkarske lige ni bilo nobenega presenečenja, saj so na vseh srečanjih zmagali nosilci. Povratni dvoboji bodo v soboto, 13. marca.

ZAČENJA SE ČETRTFINALE DRŽAVNEGA PRVENSTVA

Jutri, 10. marca, se bo s prvimi obračuni začel četrtfinale Sportklub prve odbojkarske lige za letošnjo sezono. Za preboj v polfinale klubi potrebujejo dve zmagi, nosilce pa najprej čaka gostovanje. V polfinale se je že uvrstil novogoriški Gen-I Volley.

Aleš Oblak, OD Krim

ZNANI VSI ČETRTFINALISTI POKALA SLOVENIJE

V soboto so bili odigrani še zadnji dvoboji osmine finala pokala Slovenije, po katerih smo dobili vse udeležence četrtfinala za sezono 2020/21.

PRVOLIGAŠI POTRDILI PRIMAT

V tretjih dvobojih so prvoligaši Ankaran, Luka Koper, Krka in Hoče potrdili primat nad ekipami 1B. lige Formisom, ŽOK Ljutomerom, Šoštanjem Topolšico oz. Črnučami. S tem so si zagotovili četrtfinale letošnje sezone Sportklub prve lige in mesto v 1A. ligi za prihodnjo sezono.

V SOBOTO ODLOČILNE TEKME OSMINE FINALA

V soboto se bo z odločilnimi dvoboji zaključila osmina finala državnega prvenstva. Obračuni bodo dali odgovor, katere štiri ekipe si bodo kot zadnje zagotovile uvrstitev med najboljših osem klubov za sezono 2020/21 in obenem tudi mesto med elito za prihodnjo sezono.