MARIBOR BO NA NASPROTNIKA V FINALU ŠE POČAKAL

Merkur Maribor si je z drugo zmago proti Salonitu Anhovo že zagotovil finale Sportklub prve odbojkarske lige, medtem ko je ACH Volley Ljubljana po zaostanku z 0:2 v nizih prišel do zmage in izid v zmagah proti Calcit Volleyju izenačil. Odločilna tekma bo jutri ob 20.30.

MARIBOR, CALCIT IN BRANIK DO PREDNOSTI

Na prvih polfinalnih obračunih Sportklub prve odbojkarske lige so do prednosti prišli Calcit Volley in Merkur Maribor v moški ter Calcit Volley in Nova KBM Branik v ženski konkurenci. Drugi dvoboji bodo že v soboto.

SIP Šempeter

MLADINCI ZAČENJAJO S PRVENSTVOM

Potem ko je bilo mladinsko državno prvenstvo v odbojki zaradi koronakrize prekinjeno, se bo to zdaj vendarle nadaljevalo. Mladince prvi krog čaka že to nedeljo, 21. marca, mladinke pa bodo s prvenstvom začele teden dni pozneje, 28. marca.

V BOJU ZA NASLOV ŠE ŠTIRI EKIPE

V boju za naslov prvaka Sportklub prve odbojkarske lige ostajajo po štirje klubi v moški in ženski konkurenci. Calcit Volley in ACH Volley Ljubljana bosta prvi polfinalni obračun odigrala že danes, druge ekipe ta čaka jutri, 18. marca. Povratne tekme bodo dva oz. tri dni pozneje.

ZNANI VSI POLFINALISTI DRŽAVNEGA PRVENSTVA

Znani so vsi polfinalisti Sportklub prve odbojkarske lige. Nosilci četrtfinalnih parov so po uspehu v gosteh napredovanje med najboljše štiri ekipe potrdili z zmago na domačem igrišču. Polfinale se bo pričel 18. marca.

ZNANI POLFINALNI PARI DRŽAVNEGA PRVENSTVA

Potem ko so nosilke četrtfinalnih parov v Sportklub prvi odbojkarski ligi zmagale že v gosteh, so tokrat napredovanje med najboljše štiri ekipe potrdile doma. Polfinalna para deklet sta Calcit Volley – Gen-I Volley in Nova KBM Branik – SIP Šempeter.

NOSILCI LAHKO DOMA POTRDIJO POLFINALE

Sportklub prva odbojkarska liga se bo jutri, v soboto, nadaljevala s povratnimi četrtfinalnimi obračuni, po katerih bi nosilci dvobojev že lahko napredovali v polfinale. Na prvih srečanjih so namreč vsi favoriti potrdili svoj primat in v nizu na dve zmagi povedli z 1:0.

ZAČENJA SE TUDI 2. DOL

Jutri, v soboto, se bo s tekmami 1. kroga začela tudi druga državna odbojkarska liga tako v moški kot ženski konkurenci, ki bo letos potekala po enokrožnem sistemu.

CALCIT IN BRANIK DO ZMAGE PO IZGUBLJENEM NIZU

Na prvih četrtfinalnih obračunih ženskega dela Sportklub prve odbojkarske lige sta Calcit Volley in Nova KBM Branik na gostovanju pri Ankaranu oz. Luki Koper izgubila uvodni niz, a na koncu vseeno prišla do zanesljive zmage. SIP Šempeter je pri OD Krimu slavil brez oddanega niza.

NA PRVIH TEKMAH BREZ PRESENEČENJA

Na prvih četrtfinalnih obračunih moškega dela Sportklub prve odbojkarske lige ni bilo nobenega presenečenja, saj so na vseh srečanjih zmagali nosilci. Povratni dvoboji bodo v soboto, 13. marca.